Šlaitinio stogo renovacija. Kada ji reikalinga?

stogas
stogo dangos remontas vilniuje

Ramūnas Mizaras

Kaunas - Vilnius

+370 608 88299 info@stogiukas.lt

Stogas yra viena iš svarbiausių pastato sudedamųjų dalių, kuri užtikrina žmonių saugumą ir patogų gyvenimą. Stogo renovacija ir priežiūra yra būtina norint išlaikyti stogą patvarų ilgus metus. Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai pasidalins įžvalgomis apie tai, kada yra būtina stogo renovacija ir kokie didžiausi to privalumai. 

Šlaitinių stogų privalumai

 • Šlaitinio stogo konstrukcija yra ilgaamžė ir patvari;
 • Šlaitiniams stogams tinka labai didelė įvairovė stogo dangų;
 • Lyginant su kito tipo stogais, šlaitiniams stogams yra užtikrinamas didesnis patvarumas.

Kada yra reikalinga stogo renovacija?

 1. Stogas įlinko 

Jei pastebėjote, kad jūsų stogas yra įlinkęs, jam yra reikalinga stogo renovacija. Jis gali būti įlinkęs dėl per didelės sniego apkrovos, perteklinių čerpių kiekio arba silpnos stogo konstrukcijos.

 1. Susikaupę nešvarumai

Jei stogo latakuose yra susikaupusių nešvarumų, pavyzdžiui, įvairių lapų, tai gali nulemti vandens patekimą į namo vidų. Tam, kad vanduo tekėtų tinkamai, turi būti atlikta stogo renovacija, ir sutvarkyti latakai. Be to, nešvarumų prikaupę latakai gali tapti pelėsių ir kitų kenkėjų lizdais. Nors lietus stogo valymo kontekste labai pagelbėja, tačiau kartais jis nepašalina visų nešvarumų, todėl tą privalu padaryti patiems. Nuo stogo dangos  reikėtų surinkti užsilaikiusius medžių lapus, spyglius, smulkias šakas.Tai svarbu, nes besikaupiantys nešvarumai ne tik atrodo neestetiškai, bet ir leidžia atsirasti samanojimo problemai, susilaikyti drėgmei, kuri ilgainiui neigiamai paveikia jūsų būsto stogo dangą.

 1. Vandens prasiskverbimas

Jei lietingu oru vanduo prasiskverbia pro stogą į jūsų namo vidų, tai reiškia, kad reikalinga stogo renovacija. Vandens prasiskverbimas gali kilti dėl atsiradusių skylių, įtrūkimų, netinkamo stogo dengimo arba nekvalifikuotai atliktų remonto darbų.

 1. Prastos stogo čerpės

Jeigu pastebite, kad jūsų stogo čerpes yra įtrūkusios, sulaužytos arba kreivai išsidėsčiusios, tai yra ženklas, kad yra reikalinga stogo renovacija. Jei čerpės yra sulaužytos, galite bandyti jas sutvarkyti patys, tačiau geriau pasikonsultuoti su profesionalais, kurie atliks tai profesionaliai.

 1. Rūdijimas

Kai stogas pradeda rūdyti, tai reiškia, kad reikalinga stogo renovacija. Dažniausiai jis rūdyti pradeda kai latakuose atsiranda įvairių lapų, nešvarumų. Jei pastebite augančius augalus ant stogo, tai gali rodyti drėgmės arba ventiliacijos problemą stogo konstrukcijoje.

Dažniausiai daromos klaidos

Jeigu nusprendėte stogą renovuoti patys, pateiksime kelias klaidas, kurių turėtumėte vengti:

 • Stogo renovacija atlikta nekokybiškai: sumontuota prasta danga, nėra užtikrintas sandarumas dangos sujungimo vietose, neteisingai pritvirtinti apskardinimai.
 • Per mažas šilumos izoliacijos storis, kuris neatitinka energiją taupančių pastatų standartus. Todėl, geriausia remonto darbams samdyti profesionalus, kurie tinkamai atliks darbus. 
 • Ventiliuojamas oro tarpas įrengtas neteisingai arba visiškai jo nėra, todėl yra nepakankama oro cirkuliacija stogo konstrukcijoje.
 • Netinkamai paruoštas stogo pagrindas.
 • Per didelis bandymas taupyti. Jeigu jau nuspręsite darbus atlikti patys – investuokite į geriausios kokybės medžiagas.Tuomet ne tik rezultatas bus pasiekiamas kur kas greičiau ir paprasčiau, tačiau taip pat ir stogas tarnaus kur kas ilgiau. Jeigu nesate tikri dėl medžiagų, visuomet galite susisiekti su mūsų ekspertais, kurie suteiks jums reikalingas konsultacijas. 

Renovacijos privalumai

 • Prailginamas stogo tarnavimo laikas

Stogo dengime naudojamos medžiagos turi galiojimo laiką, o tai reiškia, kad jos netarnaus amžinai ir ilgainiui gali pradėti rūdyti arba kaupti įvairius nešvarumus, samanas. Vienas iš dažniausių požymių, kad stogą reikia remontuoti yra nuotėkis. Atlikta stogo renovacija suteiks galimybę vėl džiaugtis patvariu stogu ilgus metus. 

 • Išvengiama prastų oro sąlygų pasekmių

Stogo dangos medžiagos yra sukurtos taip, kad atlaikytų ekstremalias oro sąlygas, tačiau laikui bėgant net tvirčiausias stogas gali neatlaikyti sniego lavinos ir ledo krušos. Stogo renovacija padės apsaugoti būstą nuo įvairiausių stichinių nelaimių. kad ir kur gyventumėte.

 • Šilumos apsauga

Jei jūsų stogo dangos sistema yra sena, didelė tikimybė, kad medžiagos nebuvo pagamintos siekiant apsaugoti stogą nuo karščio ir šalčio. Tik modernios stogo dangos yra gaminamos taip, kad stogas būtų visiškai izoliuotas ir šiluma nepatektų į lauką.

 • Padidėja stogo funkcionalumas

 Stogo renovacija gali sutaupyti pinigų ir kartu užtikrinti visiškai funkcionalų ir atnaujintą stogą. Suremontuotas stogas bus daug mažiau linkęs pratekėti ir gali apsaugoti jūsų būstą, nepriklausomai nuo oro sąlygų. 

Remonto kainos

Šlaitinio stogo remonto kaina skaičiuojama individualiai kiekvienam projektui. Daugiausia įtakos kainai turi darbų apimtys ir specifika, pavyzdžiui, ar reikia keisti visą konstrukciją, ar tik  jos dalį, kokios medžiagos bus pasirenkamos ir kokia danga, koks esamo stogo plotas. Kiek tiksliai kainuos stogo renovacija, galite sužinoti susisiekę su mūsų įmonės ekspertais, kurie atlikę stogo patikrą, pateiks tikslų atsakymą.

Mūsų įmonėje yra atliekami šie stogo remonto darbai:

 • Šlaitinių stogų remontas esant nesandarumams

Stogo renovacija, kurios metu nekeičiamos laikančiosios stogo konstrukcijos. Remonto darbai apima tik plėvelės pakeitimą, tam tikrų nesandarumų ar kitų pažeidimų pašalinimą.

Šlaitinio stogo priežiūra

Tikriausiai žinote, kad stogo renovacija neišspręs visų stogo priežiūros klausimų. Jį reikia valyti, o  priežiūros dažnumas priklauso nuo aplinkybių. Dažniausiai pakanka šiukšles pašalinti kartą ar du per metus, tačiau jei namas stovi, pavyzdžiui, miške, natūralu, jog valyti nuo šiukšlių reikės kur kas dažniau, ypač vasaros laiku ir kai daug lyja.

Šlaitinių stogų paviršiams valyti tinka minkšti šepečiai arba į pagalbą galima pasitelkti specialias priemones, pavyzdžiui, plautuvus, suteikiančius kur kas švaresnių rezultatų. Plautuvus galite įsigyti visose namų ūkio priežiūros parduotuvėse ir prekybos centruose. 

Jei stogo valymui naudosite valiklius, būtinai perskaitykite gamintojo rekomendacijas – netinkamai parinktas valiklis gali negrįžtamai pažeisti stogo dangą. Jei ant stogo yra daiktų aštriais kampais, jų nešluokite, o surinkite su pirštinėmis.

Stoglangių remontas

Stoglangis yra  vienas pažeidžiamiausių stogo elementų, dažnai tiesiogiai įtakojamas oro sąlygų, pavyzdžiui, lietaus. Jeigu į jūsų būstą veržiasi vanduo, tačiau neseniai buvo atlikta stogo renovacija, kaltininkas gali būti stoglangis. Mūsų įmonėje dirba patyrę specialistai galintys pasiūlyti aukščiausios kokybės stoglangių remonto darbus:

 • Stoglangio paketo sandarinimas

Užtikrina stoglangio paketo sluoksnių sandarumą ir apsaugo pastatą nuo vandens nutekėjimo per stoglangio varčią.

 •  Tarpinių remontas

Stoglangio tarpinė yra svarbus elementas tarp stogo dangos ir stoglangio rėmo užtikrinanti kad krituliai ir sniegas nepatektų po stogo danga. Jei pastebite, kad stoglangio tarpinė yra pažeista, tai gali būti priežastis atlikti tarpinės remonto darbus.

 • Stoglangių hermetiškumo užtikrinimas

Svarbus veiksnys yra  ne tik pastato energijos efektyvumui, bet ir jo ilgaamžiškumui bei patikimumui užtikrinti.

 • Stoglangio apskardinimas

Kartais norint išvengti vandens patekimo į būsto vidų stoglangį reikia apskardinti papildomai ant esančių originalių tarpinių.

Taigi, akivaizdu, kad jeigu jūsų stogas tapo nepatvarus, latakuose kaupiasi nešvarumai ir atsirado kitų problemų – reikalinga stogo renovacija. Atlikti remonto darbai leis jums džiaugtis patvariu, atnaujintu ir moderniu stogu ilgus metus. Mūsų įmonėje dirba patyrę specialistai, galintys suteikti aukščiausios kokybės stogo remonto paslaugas. Susisiekime jau dabar.