Stoglangio remontas. Ką svarbu žinoti? 

šlaitinis stogas
stogo dangos remontas vilniuje

Ramūnas Mizaras

Kaunas - Vilnius

+370 608 88299 info@stogiukas.lt

Jeigu gyvenate nuosavame būste, tikriausiai turite arba planuojate palėpėje įrengti stoglangį. Tinkamai sutvirtinti stoglangiai gali tarnauti ilgus metus, tačiau net ir patvariausioms būsto dalims kartais prireikia remonto. Kyla klausimas, kada stoglangio remontas būtinas? Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai pasidalins įžvalgomis, apie tai, kodėl stoglangio remontas yra reikalingas ir kokie didžiausi renovacijos privalumai.

Trumpai apie stoglangį

Stoglangis – vienas iš pažeidžiamiausių stogo elementų, dažnai tiesiogiai įtakojamas oro sąlygų, tokių kaip lietus, sniegas ar vėjas. Stoglangio remontas gali reikšti skirtingus darbų procesus, priklausomai nuo pažeidimų pobūdžio ir sunkumo.

Mūsų įmonėje yra atliekamas šio tipo stoglangio remontas:

 1. Stoglangio paketo sandarinimas

Užtikrina stoglangio paketo sluoksnių sandarumą ir apsaugo pastatą nuo vandens nutekėjimo per stoglangio varčią.

 1. Tarpinės keitimas

Stoglangio tarpinė yra svarbus elementas tarp stogo dangos ir stoglangio rėmo. Ji užtikrina, kad krituliai ir sniegas nepatektų po stogo danga. Jei pastebite, kad stoglangio tarpinė yra sudūlusi arba pažeista, tai gali būti priežastis, kodėl yra reikalingas stoglangio remontas.

 1. Stoglangio hermetiškumo užtikrinimas

Svarbus veiksnys ne tik pastato energijos efektyvumui, bet ir jo ilgaamžiškumui bei patikimumui.

 1. Stoglangio skardinimas

Norint išvengti vandens patekimo į pastato vidų stoglangį reikia apskardinti papildomai, ant originalių tarpinių.

Kiek kainuoja stogo dangos ir stoglangio remontas?

Stogo remonto kaina ir stoglangio remontas priklauso nuo daug veiksnių: stogo dydžio, būklės, medžiagos. Norintiems tikslių skaičių – suteikiame išsamią stogo būklės apžiūrą ir pateikiame kainos įvertinimą. Žinodami jūsų poreikius, galėsime ne tik atsakyti, kiek tiksliai kainuos stoglangio remontas, bet ir per kiek laiko būtų užbaigti visi darbai. Mūsų įmonėje atliekamas stoglangio remontas yra kokybiškas ir profesionalus.

Svarbu paminėti, kad gyvenamojo namo stoglangiai paprastai montuojami į šlaitinius stogus. Tokiu atveju svarbu, kad viršutinis rėmas nebūtų aukščiau, nei 2 metrai nuo stogo apatinės kraštinės. Tai optimalus aukštis tam, kad langą būtų patogu naudoti, valyti. Gyvenamųjų patalpų įrengimui naudojami ir stoglangiai liukai. Jie naudingi, kai tenka remontuoti stogą. Liukai ypač gerai tinka patalpų vėdinimui, dūmų šalinimui iš namo.

Stoglangio privalumai

 1. Natūralus apšvietimas. Palėpė netaps gyvenama, jei joje nebus natūralaus apšvietimo. Keturios sienos be jokių natūralios šviesos šaltinių itin neigiamai veikia žmogaus psichiką, todėl patalpoje turi būti kažkoks šviesos srautas. Natūralus apšvietimas gaunamas tik tada, kai stoglangis yra sumontuojamas Pietų pusėje arba ten, kur šešėlis neuždengia lango ilgai.
 2. Geresnė garso izoliacija. Stoglangis beveik nepraleidžia išorės garsų. Tokiu būdu lietus, vėjo švilpimas ar ant stogo vaikštantys paukščiai nesutrikdys jūsų ramybės arba miego. 
 3. Puiki apsauga nuo UV. Šie spinduliai nėra itin sveiki mūsų organizmui, todėl apsauga nuo jų būtina. Paprasti langai retai kada susilaukia svaresnės pagalbos apsaugant mus nuo UV, tačiau stoglangiams šis reikalavimas itin svarbus.
 4. Estetika: Stoglangiai gali būti puiki interjero detalė, pridedanti estetikos ir būsto originalumo.
 5. Papildomos erdvės pojūtis. Stoglangiai gali padėti sukurti pojūtį, kad patalpos yra didesnės ir erdvesnės.
 6. Geresnė sveikata. Stoglangiai suteikia erdvei šviesos, tačiau ši šviesa yra ne dirbtinė, o natūrali. Tokia šviesa suteikia energijos, pagerina nuotaiką, bendrą savijautą. Stoglangiai padeda grynam orui cirkuliuoti, todėl patalpos yra geriau vėdinamos. Šviesesnės, daugiau oro ir saulės turinčios patalpos yra žymiai geresnis ir sveikesnis pasirinkimas. Jeigu nenusprendžiate, ar kambaryje geriau įsirengti daugiau apšvietimo, ar įsigyte stoglangį, rekomenduojame rinktis stogo langą. Tai bus žymiai naudingesnis sprendimas jūsų sveikatai ir gerovei. 

Kodėl stoglangiui reikalingas remontas?

 • Padeda sustabdyti vandens nutekėjimus ir prasiskverbimus

Pažeistas stoglangis, gali sukelti vandens nutekėjimus ir įsiskverbimus. Tai gali paskatinti drėgmės susikaupimą, pelėsių augimą ir kitus neigiamus padarinius jūsų namui ir sveikatai. Pateiksime kelis aspektus, kodėl stoglangio remontas yra būtinas:

 • Padeda išvengti energijos nuostolių

Atliktas stoglangio remontas padeda išlaikyti pastato šilumą žiemą ir vėsinimą vasarą, taip sumažindamas energijos sąnaudas. Jeigu jūsų stoglangis yra pažeistas ir jam laiku neatliekamas remontas, žiemą galite prarasti nemažai išlaidų. 

 • Pagerina stoglangio dangos būklę

 Nepakankamai prižiūrėtas stoglangis bėgant laikui gali būti pažeistas, pavyzdžiui, nuo oro sąlygų, ultravioletinės spinduliuotės. Taip pat, įvairūs temperatūros pokyčiai, mechaniniai pažeidimai gali sukelti stoglangio dangos deformacijas. Tokios deformacijos gali prasidėti nuo nedidelio dangos susitraukimo ar išsiplėtimo, bet laikui bėgant gali virsti didesniais defektais. Periodinis stoglangio remontas padės išvengti didesnių renovacijos darbų ateityje. 

 • Pagerina oro cirkuliaciją

Tinkamai atliktas stoglangio remontas užtikrina gerą cirkuliaciją, leidžiančią orui laisvai patekti į namą. Tai svarbu užtikrinant gero šviežio oro kokybę ir komfortą patalpose.

 • Padidina vizualinį patrauklumą

Stoglangis yra pastato išorės dalis, prisidedanti prie jo vizualinio įvaizdžio. Tinkamai ir laiku atliktas stoglangio remontas ne tik užtikrina funkcionalumą, bet ir suteikia pastatui estetinį išskirtinumą.

Apie stogo renovaciją

Stoglangio remontas yra būtinas, siekiant išlaikyti saugų būstą, tačiau kaip dėl pačio stogo? Pateiksime kelias įžvalgas, kada yra reikalingas stogo remontas:

1. Ant stogo susikaupė įvairūs nešvarumai

Jeigu stogo latakuose yra susikaupusių nešvarumų, tai gali nulemti vandens patekimą į namo vidų. Tam, kad vanduo tekėtų tinkamai, turi būti atlikta stogo renovacija, ir sutvarkyti latakai. Nešvarumų prikaupę latakai gali tapti pelėsių ir kitų kenkėjų lizdais. Nuo stogo dangos, reguliariai reikėtų pašalinti užsilaikiusius medžių lapus, spyglius. Tai svarbu, nes besikaupiantys nešvarumai ne tik atrodo neestetiškai, bet ir leidžia atsirasti samanojimo problemai, kuri ilgainiui neigiamai paveikia jūsų būsto stogą. Geriausia, bent kartą per kiekvieną sezoną užlipti ant namo stogo ir jį apžiūrėti. Patebėjus įtrūkimus, kreipkitės į specialistus. 

2. Stogas įlinko 

Kai pastebite, kad jūsų stogas yra įlinkęs, nedelskite. Taip gali atsitikti, dėl per didelės sniego apkrovos, perteklinių čerpių kiekio arba silpnos stogo konstrukcijos.

3. Prasiskverbia vanduo

Jeigu lietingu oru vanduo prasiskverbia pro stogą į namo vidų, tai reiškia, kad yra reikalinga stogo renovacija. Vandens prasiskverbimas gali kilti dėl atsiradusių  įtrūkimų, netinkamo stogo dengimo. 

4. Prasideda rūdijimas

Kai stogo danga pradeda rūdyti, tai reiškia, kad reikalinga kokybiška stogo renovacija. Dažniausiai jis rūdyti pradeda kai latakuose atsiranda įvairių lapų, nešvarumų, kurie laiku nenuvalomi. Jei pastebite augančius augalus ant stogo, tai gali rodyti drėgmės arba ventiliacijos problemą stogo konstrukcijoje.

 5. Sumontuotos prastos kokybės čerpės

Jeigu pastebite, kad jūsų stogo čerpes yra sulaužytos arba kreivai išsidėsčiusios, tai yra ženklas, kad yra reikalinga stogo renovacija. Jei čerpės yra sulaužytos, galite bandyti jas sutvarkyti patys, tačiau geriau pasikonsultuoti su profesionalais, kurie atliks tai kokybiškai.

Jeigu manote, kad jūsų namui yra reikalingas stogo, arba stoglangio remontas, nedelskite. Laiku neatlikta renovacija gali pridaryti nemažai bėdų, kurios ateityje gali kainuoti nemažai išlaidų. Mūsų įmonėje dirba patyrę ekspertai, su kurių pagalba jūsų namo stoglangio remontas bus atliekamas profesionaliai ir apgalvotai. Susisiekime, ir aptarkime jūsų lūkesčius jau šiandien.