Sniego gaudyklė – nepakeičiamas stogo priedas?

Vamzdinės sniego gaudyklės
stogo dangos remontas vilniuje

Ramūnas Mizaras

Kaunas - Vilnius

+370 608 88299 info@stogiukas.lt

Stogo saugos elementai yra nepakeičiama stogo sudedamoji dalis. Būstų gyventojai, kurie vertina savo saugumą ir sveikatą, atidžiai ir atsakingai rūpinasi stogo priedų montavimu. Vienas iš šių priedų – sniego gaudyklė. Kyla klausimas, kodėl ji svarbi? Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai pasidalins įžvalgomis, kuo sniego gaudyklė ir kiti priedai tokie naudingi jūsų stogui. 

Kas tai?

Sniego gaudyklė yra priedas, skirtas sugauti ir sulaikyti ant stogo nusėdusį sniegą. Šis priedas dažnai montuojamas didesniuose pastatuose arba regionuose, kuriuose gausiai sninga. Pagrindinė sniego gaudyklės funkcija yra užkirsti kelią sniegui nukristi nuo stogo, taip užtikrinant saugesnę aplinką ir stogo funkcionalumą.

Sniego gaudyklė dažniausiai būna metalinė, skardinė, vamzdinė ir sumontuota ant stogo kraigo arba stoglangių kraštų. Sniego gaudyklė ir jos forma bei dizainas sukurtas taip, kad sniegas būtų sulaikomas ir pavyktų išvengti staigių sniego lavinų formavimosi. Jos gali kelti pavojų žmonių saugumui, ar sugadinti kitus šalia esančius pastatus. Mūsų įmonės ekspertai, priklausomai nuo stogo dangos parenka optimaliausią sniego gaudyklių tipą. Montuojame skardines ir vamzdines sniego gaudykles.

Privalumai

 1. Apsauga nuo sniego nuosėdų. Turint sniego gaudyklę galima saugiai valdyti ir nuo stogo pašalinti didelius sniego kiekius, kurie gali kelti pavojų stogo konstrukcijai. 
 2. Puiki prevencija nuo sniego lavinų. Sniego gaudyklė padeda išvengti staigių sniego lavinų, kurios gali sugadinti visą stogą ir sukelti pavojų žmonių saugumui. Sniego gaudyklė veikia kaip barjeras, neleidžiantis sniegui dideliais kiekiais laisvai kristi nuo stogo paviršiaus.
 3. Apsauga nuo ledo formavimosi. Kai sniegas krenta ant stogo ir po to tirpsta, gali susidaryti ledo sluoksniai, kurie sukelia vandens nutekėjimo problemą. Sniego gaudyklė padeda efektyviai kontroliuoti sniego tirpimą ir mažina ledo formavimosi riziką.
 4. Stogo ilgaamžiškumas. Sniego gaudyklė prisideda prie stogo ilgaamžiškumo, nes sumažina stogo apkrovą ir mažina riziką, kad sniegas sukels stogo struktūrinius pažeidimus.
 5. Saugumas pėstiesiems. Jeigu pastatas yra šalia takų ar pėsčiųjų zonų, sniego gaudyklė gali sumažinti riziką, kad sniegas ar ledas kris ant praeinančių žmonių.
 6. Stogo konstrukcijos apsauga. Sniego gaudyklė gali sumažinti stogo deformacijos ar sulūžimo riziką.

Kiti stogo priedai

 • Užtvara nuo paukščių

Tai stogo sandarinimo elementas, kurio paskirtis yra saugoti stogo konstrukciją, kad po ja nepatektų paukščiai, graužikai, lapai ir pavienės šakos.

Nauda stogui

 1. Apsauga nuo pažeidimų. Paukščių užtvara užkerta kelią paukščiams tupėti ar statyti lizdus ant stogo paviršiaus. Tai padeda išvengti galimų stogo pažeidimų, kuriuos gali sukelti paukščių nagai, išmatos.
 2. Saugumas ir higiena. Kai paukščiai nutūpia ant stogo, jie gali prinešti įvairių nešvarumų, užteršti stogą. Užtvara padeda palaikyti stogo švarą ir estetiką.
 3. Vandens nutekėjimo prevencija. Kai paukščiai tupi ant stogo ir statosi lizdus, tai gali blokuoti natūralų vandens nutekėjimą ir sukelti stogo nuotėkį. Paukščių užtvaros užkerta kelią šiam pavojui, leisdamos vandeniui laisvai tekėti.
 4. Stogo ilgaamžiškumas. Apsaugojus stogą nuo paukščių, galima ilgiau išlaikyti jo struktūrą ir funkcionalumą. Neturint užtvaros, gali tekti dažnai atlikti stogo remonto darbus.
 5. Garsų sumažinimas. Įvairūs paukščių skleidžiami garsai, pavyzdžiui, čiulbėjimas ar skraidymas, gali trikdyti būsto gyventojų ramybę. Užtvara sumažina diskomfortą ir garsus iki minimumo. 

Priežiūra

 1. Valymas.  Reikėtų periodiškai valyti užtvaras, kad išvengtumėte besikaupiančių dulkių, lapų. Tai padės palaikyti užtvarų efektyvumą ir užkirsti kelią galimiems vandens nutekėjimams ar pažeidimams.
 2. Patikra. Reguliariai tikrinkite užtvaras, siekiant įsitikinti, kad jos nepažeistos ar neatsirado jokių defektų. Jei pastebite pažeidimus ar nepilną užtvarų funkcionalumą, tuomet reikia kreiptis dėl jų sutvarkymo. 

 • Kopėtėlės

 Tai konstrukcija, kuri užtikrina saugią prieigą prie stogo, leidžia atlikti stogo priežiūrą ir remontą bei padeda išvengti galimų nelaimingų atsitikimų. Mūsų įmonės ekspertai montuodami kopėtėles atsižvelgia į saugos reikalavimus ir rekomendacijas, kad būtų išvengta bet kokių nelaimių.                       

Kopėčių privalumai

 1. Padeda sumontuoti reikiamą įrangą ant stogo. Įvairios stogo įrangos, pavyzdžiui, saulės baterijos, vėjo generatoriai gali būti montuojami ant stogo paviršiaus. Kopėčios užtikrina saugų ir greitą montavimo procesą.
 2. Padeda atlikti stogo taisymo ir priežiūros darbus. Stogo kopėčios leidžia specialistams patogiai pasiekti stogą ir stoglangį, atlikti taisymo, priežiūros ir remonto darbus. 
 3. Palengvina sniego valymą. Žiemos metu dažnai ant stogo kaupiasi sniegas, kurį būtina nuvalyti laiku, kad nekiltų sniego lavinos pavojus. Stogo kopėčios leidžia saugiai atlikti šį darbą.
 4. Padeda pasiekti kaminus ir dūmtraukius. Kopėčios užtikrina galimybę pasiekti kaminus ir dūmtraukius, atlikti jų valymą ir remonto darbus.

Stogo kopėčių priežiūra

 • Atlikite reguliarią stogo kopėčių patikrą, kuri padės įvertinti stogo kopėčių būklę. Patikrinkite, ar kopėčių kojos yra tvirtai pritvirtintos, ar nėra korozijos rizikos, įtrūkimų ar pažeidimų. Patikrinkite, ar nėra atsipalaidavusių ar sugedusių dalių. Stogo kopėčios, kaip ir kiti stogo elementai gali įtrūkti. 
 • Valykite kopėčias nuo dulkių, šiukšlių, samanų ir kitų nešvarumų, kurie gali kauptis ant paviršiaus. Geriausia kopėčias valyti be jokių chemikalų, tiesiog su švariu vandeniu ir minkštu šepečiu. Jei kopėčios yra metalinės, galite naudoti drėgną šluostę, kad išvengtumėte korozijos.
 • Jei kopėčios yra pagamintos iš metalo, gali kilti didesnė korozijos rizika. Pašalinkite bet kokius rūdžius, užtepdami ant pažeistų vietų specialių antikorozinių dažų. Juos galite įsigyti specialiose ūkinių prekių parduotuvėse. 
 • Jei kopėčios yra pagamintos iš medžio ar kitos panašios medžiagos, užtikrinkite, kad jos yra tinkamai apdorotos ir apsaugotos nuo drėgmės poveikio, saulės spindulių ir kitų atmosferos veiksnių. Esant dažnam lietui, medinės kopėčios  gali greitai prarasti savo pradinę formą ir pradėti pūti. 
 • Jei pastebėjote bet kokius pažeidimus ar nesaugumo požymius, nedelsdami juos pašalinkite arba atlikite taisymus. Nesinaudokite kopėčiomis, jeigu jos atrodo pažeistos.

Svarbu paminėti, kad stogo kopėčios daugiausia priežiūros ir dėmesio reikalauja pavasarį ir rudenį. Tokiais sezonais stogai dažniau nusidėvi, jiems gali prireikti patikros ir remonto. Jei gyvenate regione, kuriame gausiai sninga, valykite sniegą nuo kopėčių, kad nekiltų jokios papildomos apkrovos. Atsiminkite, kad reguliari kopėčių priežiūra yra svarbi, norint išlaikyti pastato saugumą ir išvengti nelaimių. 

Stogo patikra

Jeigu senai atlikote stogo patikrą, rekomenduojame juo pasirūpinti jau dabar. Mūsų įmonės stogų patikra apima išsamų pastato stogo būklės įvertinimą. Patikros metu nustatatome galimas stogo problemas ar pažeidimus, įvertiname jūsų stogo apskardinimo, latakų, stoglangio būklę. Įsitikiname, ar sniego gaudyklė tinkamai funkcionuoja ir ar nėra nuotėkio, drėgmės požymių. Apžiūroje naudojame ne tik patyrusių ekspertų darbą, bet ir pažangias technologijas. Viena iš jų –  dronas su termovizine kamera. Jis geba greitai ir tiksliai nustatyti tai, ko plika akimi užlipę ant stogo nepamatysite.

Akivaizdu, kad sniego gaudyklė ir kiti priedai veikia ne tik kaip stogo funkcionalumo apsaugos elementai, bet ir gali išgelbėti būstų gyventojus nuo nelaimių ir pavojų. Ar esate pasirūpinę savo stogo priedais? Mūsų įmonėje dirba patyrę specialistai montuojantys patvarias paukščių užtvaras, kopetėles ir sniego gaudykles. Susisiekime ir aptarkime jūsų lūkesčius jau dabar.