Skardos lankstiniai. Patogus sprendimas jūsų būsto stogui

skardos gaminiai vilnius
stogo dangos remontas vilniuje

Ramūnas Mizaras

Kaunas - Vilnius

+370 608 88299 info@stogiukas.lt

Statant namą arba atliekant stogo remontus, tikriausiai kiekvienas iš mūsų tikisi turėti kokybišką ir ilgaamžį būstą, kurio stogas po mėnesio neprakiurs. Akivaizdu, kad atlikto remonto kokybė priklauso ir nuo naudojamų stogui medžiagų. Kyla klausimas, ar skardos lankstiniai gali kokybiškai sutvirtinti namo stogą? Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai, pasidalins įžvalgomis, apie skardos lankstinių tinkamą panaudojimą ir didžiausius privalumus. 

Apie skardos lankstinius

Lankstiniai yra gaminami su moderniomis programinėmis skardos lankstymo staklėmis. Pagrindinė skardos lankstinių funkcija yra apsaugoti pastatą ir jo konstrukcijas nuo nepalankių oro sąlygų, pavyzdžiui, sniego, stipraus vėjo. Skardos lankstiniai gali būti naudojami pačiose įvairiausiose srityse, pavyzdžiui, pastatų apdailoje, landšafto tobulinime ar net teritorijos apsaugoje. Mūsų įmonėje gaminami skardos lankstiniai pasižymi kokybiškumu ir išskirtinio dizaino galimybėmis. Visi lankstiniai yra gaminami pagal vienetinius užsakymus, todėl klientai patys gali pasirinkti savo norimą lankstinių formą ir spalvą.

Taip pat, skardos lankstinius galima naudoti gaminant palanges, tvoras, sniego užtvaras bei dailinant interjerą bei eksterjerą. 

Be abejo, skardos lankstinių kokybė visuomet priklauso nuo to, kokie specialistai juos lanksto ir kokį metalą naudoja. Jeigu lankstoma tik iš kokybiškų žaliavų, darbo metu pritaikomos naujausios technikos, o specialistai turi sukaupę patirtį, lankstiniai bus kokybiški ir ilgaamžiai. 

Privalumai

 • Lengva priežiūra

Skardos lankstiniai nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Be abejo, jeigu būna stipri audra arba lietus, gali po lankstiniais užstrigti pavienių lapų arba šakų, todėl juos reikėtų nuvalyti. 

 • Atsparumas UV spinduliams ir pažeidimams

Dėl šios priežasties, nesikeičia skardos lankstinių forma ir spalva. 

 • Ilgaamžiškumas

Tinkamai sumontuoti skardos lankstiniai jums tarnaus ilgus metus. 

 • Išskirtinės dizaino galimybės

Skardos lankstiniai ya gaminami pagal individualius užsakymus, ir klientai gali patys rinktis lankstinių formą ir dizainą. 

 • Greita gamyba

Skardos lankstinys yra gaminamas su kompiuterinėmis technologijomis, todėl darbai atliekami greitai ir kokybiškai. 

 • Stabilumas

Skardos lankstinys yra tvirtas ir patvarus, todėl gali būti puikus pasirinkimas dengiant stogą. Jūsų būstas bus efektyviai apsaugotas nuo įvairių stichinių nelaimių bei išorinių veiksnių, pavyzdžiui, audros. 

 • Ekologiškumas

Rinkdamiesi skardos lankstinius, jūs prisidedate prie ekologiškumo, nes jie gali būti perdirbami. 

Laikymo sąlygos

Jeigu planuojate įsigyti skardos lankstinius, atkreipkite dėmesį į toliau pateiktus patarimus:

 1. Skardos lankstinius geriausia yra laikyti gerai vėdinamoje ir sausoje vietoje.
 2.  Pasirūpinkite, kad aplinkui nebūtų kenksmingų medžiagų, pavyzdžiui, chemikalų, nes jie gali pakenkti lankstinių kokybei.
 3.  Jeigu lankstinius tvirtinate patys, naudokite tik tinkamus įrankius, kurie nesugadins lankstinių paviršiaus. Jeigu nesate tikri, dėl laikymo sąlygų, visuomet galite pasikonsultuoti su mūsų įmonės ekspertais. 

Skardos lankstiniai stogui

Vienas iš populiariausių lankstinių panaudojimo būdų yra šiferinių ir čerpinių stogų apdailoje. Tokio tipo stogams dažnai reikalingos papildomos detalės, kurios pilnai sutvirtina stogą. 

Skardos lankstiniai yra svarbūs stogo dangos ir fasadų užbaigimo elementai. Jie užtikrina taisyklingą vandens nuvedimą (per juos lietaus vanduo nuteka nuo pat viršaus iki lietaus nuvedimo sistemos), bei suteikia būstui estetiškesnę išvaizdą. Skardos lankstiniai stogui dažniausiai yra gaminami iš tokios pačios spalvos, kaip stogo danga arba fasadas. Be abejo, stogų yra įvairių, dėl to ir lankstiniai gaminami pagal tai, kokia yra stogo danga. Lankstiniai gali būti ruošiami valcuotiems, profiliuotiems, trapeciniams, čerpiniams stogams.

Labai svarbu yra kraigas – ant stogo viršaus tvirtinama šlaitinė dalis. Stogo kraigas apsaugo stogo konstrukciją nuo prilijimo. Dažniausiai, skardinis kraigas gali būti apvalus arba išlankstytas kampu. Apvalus kraiginis lankstinys dažniausiai naudojamas čerpiniam stogui. Apvalaus kraiginio lankstinio kaina dažniau būna kiek aukštesnė nei lygių kraigų, tačiau toks kraigas atrodo daug solidžiau ir prabangiau. Kampu išlankstyti kraigai gali būti kelių tipų: perlenktas 90 laipsnių kampu ir su papildomu užlankstymu. Toks kraigas leidžia geriau pritvirtinti kraigą prie stogo konstrukcijos. 

Taip pat, ant stogo dažniausiai yra montuojama prieglauda. Tai skardos gaminys, kuris sujungia stogo dangą su siena. Nepamirškite, kad jeigu siena tinkuojama, viršutinė prieglaudos dalis turi būti palenkta 45 laipsnių kampu į sieną, kad skarda standžiau prisiglaustų. Jei siena iš lentelių, reikėtų pirmiausia sumontuoti prieglaudą, o po to ant jos užleisti lenteles.

Jeigu dengiate stogą, tikriausiai jau žinote ir apie vėjalentę. Tai apdailos gaminys, kuris montuojamas su stogo šlaito kraštu. Jos paskirtis yra apsaugoti jūsų stogo kraštą nuo išorinės aplinkos poveikio, pavyzdžiui, saulės spindulių. Viena vėjalentės dalis užsikelia ant stogo dangos, o kita – vertikaliai uždengia dangos kraštą ir lentą. Geriausia vėjalentę gaminti kuo didesnę, kad būtų maksimaliai apsaugotas stogo kraštas. Skardinė vėjalentė gali būti lankstesnė, siauresnė, su bangele. 

Kiekvienas stogas yra unikalus, tad geriausia yra nesirinkti standartinių vėjalenčių. Geriausia savo lūkesčius aptarti su profesionalais, kurie jums pasiūlys geriausią sprendimo būdą

Svarbu paminėti, kad jeigu vėjalentės skardos plotis būna didesnis nei 10 cm vertikalia kryptimi, skarda gali pradėti banguotis ir keisti formą. Užsisakę vėjalentę, paprašykite skardininko suformuoti ir standžią briauną.

Svarbu paminėti is stogo sąlają. Tai skardos lankstinys, montuojamas tarp dviejų stogo šlaitų. Sąlajos gali būti įvairių formų ir dydžių. Geriausia yra rinktis standartinį sąlajos dydį, t.y. 30 x30 cm. Jeigu sąlaja mažesnė, atsiranda tikimybė, kad vanduo pateks ant stogo plėvelės.  

Svarbu nepamiršti ir kamino skardinimo. Mūsų įmonėje skardos gaminiai kaminui yra gaminami pagal individualius kamino matmenis. Gaminame tiek standartinius kaminų lankstinius tiek valcuotus ruošinius, kurie yra naudojami valcuotoje stogo dangoje arba norint kokybiškai ir greitai apskardinti kaminą patiems.

Palangės

Dar nėra nieko geriau sugalvota, nei kad palangė, pagaminta iš kokybiškos skardos. Palangės yra naudojamos tarpo tarp lango rėmo ir išorinės sienos skardinimui. Jų paskirtis yra apsaugoti pastato vidų nuo sniego bei lietaus, ir suteikti pastatui estetinę išvaizdą. Mūsų įmonėje palangės gaminamos iš ne plonesnės nei 0.50 mm., storio skardos, galimi įvairūs galų užbortavimai.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis skardos lankstinius? 

 • Kaina

Stogo lankstiniai yra skirtingi, todėl ir jų kainos skiriasi. Apskritai, lankstinių kaina priklauso nuo kelių aspektų: kiek jų reikia sulankstyti, kuo lankstiniai turi būti padengti, ir iš kokių medžiagų jie pagaminti. 

Svarbu paminėti, kad iš paprastesnių medžiagų pagaminti skardos gaminiai yra pigesni. Iš kokybiškesnių žaliavų pagaminti lankstiniai taip pat bus brangesni. Tačiau visuomet geriausia yra investuoti į kokybiškas ir patvarias medžiagas, kurios vėliau jums tarnaus ilgus metus. 

 • Specialistai

Labai svarbu pasirinkti tokius specialistus, kurie turi ilgametę patirtį. Jie kruopščiai ir laiku atliks darbą, nepridarys klaidų bei parinks tinkamiausią skardą, nes nuo to priklauso ir eksploatacijos laikas. 

Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją apie skardos lankstinius ir jų platų panaudojimą dengiant būsto stogus. Mūsų įmonėje dirba ilgametę patirtį turintys stogų remonto specialistai, kurie gamina ir montuoja aukščiausios kokybės skardos lankstinius. Susisiekime ir aptarkime jūsų lūkesčius jau šiandien.