Prakiuro stogas? Jam reikia remonto!

kiauras stogas
stogo dangos remontas vilniuje

Ramūnas Mizaras

Kaunas - Vilnius

+370 608 88299 info@stogiukas.lt

Susidūrus su stogo problemomis, kyla klausimas, keisti jį ar remontuoti? Iš tikrųjų, naujas stogas gali būti ir po remonto! Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai pasidalins įžvalgomis apie tai, kodėl verta stogą remontuoti. 

Visų pirma, nereikia ignoruoti stogo problemų. Jeigu pastebite, kad stogas nebėra patvarus, raskite ekspertus, kurie apžiūrėję jūsų stogą galės pasiūlyti problemos sprendimo būdą.

Kada jūsų stogui reikia remonto?

 • Stogas įlinkęs

Jeigu jūsų stogas įlinkęs, turėtumėte nedelsdami susisiekti su stogų remontavimo specialistais, kad jie atliktų apžiūrą. Stogas gali būti įlinkęs dėl per didelės sniego apkrovos, per didelio čerpių kiekio, arba susilpnėjusios stogo konstrukcijos. 

 • Vandens nutekėjimas

Jeigu per stogą lyjant nuteka vanduo į būsto vidų, reikia remontuoti stogą. Nuotėkis gali atsirasti dėl skylių, įtrūkimų, neteisingų apskardinimų, del meistrų padaryto broko.

 • Pažeistos stogo čerpės

Trūkusios, sulaužytos, pasislinkusios čerpės yra ženklas, kad jūsų stogą reikia remontuoti. Jei čerpės yra sulūžusios, galite jas sutaisyti patys, tačiau geriausia kreiptis į specialistų komandą, kurie tai atliks profesionaliai.

 • Užsikimšę latakai

Jeigu latakai yra užsikimšę ir dar glaudžiasi prie fasado, tai labai didelė tikimybė, kad vanduo gali patekti į patalpas. Kad vanduo tekėtų, latakai visada turi būti švarūs. Užsikimšę jie sukelia nuotėkį. Užsikimšusiuose latakuose stovintis vanduo taip pat gali tapti kenkėjų veisimosi vieta. 

 • Puvimas

Jeigu pastebite, kad stogas pradėjo pūti, jam reikia remonto. Kai ant stogo pradeda formuotis lapai ir apnašos, jis automatiškai pradeda pūti, atsiranda įvairios dėmės. Jeigu ant stogo pastebite besiformuojančias samanas ar net augančius augalus, tai gali būti signalas, kad stogo konstrukcijoje yra  problemų su drėgme arba ventiliacija. 

 • Skylės

Jei pastebėjote, kad į jūsų palėpę patenka šviesos srautai, jums reikia remontuoti stogą. Šviesos srautai yra požymis, kad jūsų stogo dangoje yra skylių, įtrūkimų arba tarpų.

Stogo remonto etapai

 • Stogo būklės įvertinimas ir būsimo remonto planavimas.  Prieš pradedant bet kokio stogo remontą, svarbu atlikti stogo būklės įvertinimą ir nustatyti remonto poreikį ir kitus aspektus. Taip galėsite išsiaiškinti, ar jūsų stogas visiškai nepatvarus, o galbūt jį reikia tik šiek tiek suremontuoti. 
 • Stogo remontas. Pažeidimų šalinimas, pavyzdžiui, skylių,ir t.t. Neteisingai atliktų stogo mazgų perskardinimas ir pan.
 • Stogo izoliacijos gerinimas. Svarbu atsižvelgti į stogo izoliaciją,  kad užtikrintumėte jo ilgaamžiškumą, nes labai svarbu, kad stogas tarnautų ilgus metus. 
 • Kokybės kontrolė ir garantija. Po stogo remonto darbų svarbu patikrinti, ar viskas atlikta kokybiškai. Jeigu įmanoma, gaukite garantiją, ir jeigu stogas sulūš vėl, galėsite kreiptis dėl pakartotinių darbų. 

Kaina

Jūsų stogo remonto kaina priklauso nuo įvairių aspektų. Dalinis remontas, visada kainuos mažiau nei pilnas stogo remontas, kurio metu gali reikėti netgi perdengti stogą. Be abejo, tikslią kainą jums pasakys specialistai, po stogo apžiūros. 

Pateiksime kelis aspektus, nuo ko priklauso remontuojamo stogo kaina.

 • Pažeisto stogo dangos plotis

 Jeigu jūsų stogas yra didesnis, tai pareikalaus daugiau darbo valandų ir daugiau sunaudojamų medžiagų. Jei stogas mažesnis, o reikalingų remonto darbų apimtis tokia pati, darbai turėtų kainuoti mažiau nei didesnio stogo remontas. 

 • Stogo prieinamumas

Pavyzdžiui, jeigu jūsų būstas pastatytas atokioje miško gilumoje, stogdengiams teks atsivežti sunkiąją įrangą, kad galėtų pasiekti stogą. Stogo dengimo, remonto darbams didmiesčio ar priemiesčio vietovėje gali tekti gauti leidimus. Prieš planuodami stogo remonto darbus, išsiaiškinkite, ar jūsų būstui nėra reikalingas leidimas. 

 • Vandens žala

Kartais vandens padaryta žala iš karto nepastebima. Jūsų stogdengys gali sąžiningai pateikti darbų apimtis, bet kai jie pradeda remontuoti stogą, gali rasti esamą vandens padarytą žalą, kuri nebuvo iš karto matoma. Tokiu atveju, remonto išlaidos gali padidėti. 

 • Papildomi palėpės remonto darbai

Remonto metu, stogdengiai gali atrasti su palėpe susijusių papildomų darbų, pavyzdžiui, palėpės izoliacija. Šios papildomos išlaidos turės įtakos galutinei kainai. Be abejo, jūs galite atsisakyti papildomų remonto darbų ir sutikti taisyti tik stogą. Tačiau visuomet geriausias sprendimo būdas yra viso stogo ir kitų svarbių aspektų sutaisymas. Jeigu kai kurių darbų atsisakysite, tai gali turėti įtakos jūsų stogo ilgaamžiškumui. 

 • Samdoma įmonė

Visi remonto darbus atliekantys specialistai, siūlo skirtingas darbų atlikimo kainas. Renkantis ekspertus, atkreipkite dėmesį į jų patirtį. Labai svarbu, kad jie būtų atlikę ne vieną stogo remonto projektą bei galėtų pasidalinti atliktų darbų nuotraukomis arba klientų atsiliepimais. Neieškokite įmonių, kurios teikia pigiausias paslaugas. Dažnai jų atliekami remonto darbai nėra kokybiški ir vėliau galite vėl susidurti su stogo vandens praleidimo arba panašiomis problemomis. 

Stogo remonto privalumai

 1. Ilgaamžiškumas

Kuo greičiau jūsų stogas bus pradėtas remontuoti, tuo didesnė tikimybė, kad jis tarnaus ilgus metus. 

 • Padeda sutaupyti

Jeigu nesamdysite specialistų, kurie atliks stogo apžiūrą, ateityje gali tekti investuoti daug pajamų į naujo stogo keitimą. Labai svarbu bent kas 5 metus užsisakyti profesionalią stogo apžiūrą, kad būtų laiku nustatytos galimos problemos.

 • Didesnis funkcionalumas

 Remontas gali sutaupyti pinigų ir kartu užtikrinti visiškai funkcionalų stogą. Naujai suremontuotas stogas yra daug mažiau linkęs pratekėti ir gali apsaugoti jūsų būstą, nepriklausomai nuo oro sąlygų. 

 • Nebėra pavojų sveikatai

Ar žinojote, kad viena didžiausių nesandaraus stogo pasėkmių yra nešvarumų kaupimasis ir grybelio augimas? Tai ne tik kenkia visai stogo konstrukcijai, bet ir gali pakenkti jūsų bei šeimos sveikatai. 

 • Išsiaiškinsite stogo trūkumus

Atlikta stogo apžiūra, padės jums sužinoti, ar jūsų stogas yra funkcionalus o galbūt po jo danga jau auga pelėsis. Išsiaiškinę stogo trūkumus, ateityje galėsite atidžiau juo pasirūpinti. 

Skirtingoms stogo dangoms – skirtingi remonto darbai 

Skardiniai stogai – tai Lietuvoje populiariausi stogai. Jie kokybiški, ilgaamžiai, patvarūs. Turintieji skardinius stogus, dažniausiai susiduria su vandens praleidimu del varžtų.

Bituminiai stogai – jie labiausiai tinka sudėtingos konstrukcijos ir didelio ploto stogams. Dengimas bitumine danga yra greitas ir nesudėtingas – čerpių montavimui nereikia specialių įrankių. Laikui bėgant, stoguose gali atsirasti įtrūkimų, tačiau stogo dangos dėl to keisti nereikia. Ekspertai stogą sutvarko su specialiais klijais. 

Šiferio stogai – juos dažnai tenka taisyti dėl atsilaisvinusių vinių, laikančių lakštus. Jeigu pastebima, kad po kurio laiko stogas pradeda leisti drėgmę, reikia atidžiai apžiūrėti ar nepasislinkę šiferio lapai.

Tinkama stogo priežiūra

Tam, kad stogas tarnautų ilgus metus, reikalinga tinkama jo priežiūra. Būtinai kartą per metus stogą reikėtų nuvalyti, pavyzdžiui, pašalinti susikaupusius nešvarumus ir purvą.                                                                                                                                                                Taip pat, papildomos stogo priežiūros reikia žiemos metu. Jeigu ant stogo dangos užsilaikė itin storas sniego sluoksnis, reikėtų jį nustumdyti.

Tinkamų įrankių stogo valymui galite ieškoti visose ūkio priežiūros prekybos vietose. 

Nepamirškite, kad papildomas svoris gali labai pakenkti stogui. Jei nežinote, kaip paskirstyti savo svorio bei kur lipti galima, o kur nerekomenduojama, venkite pasivaikščiojimo stogu.

Be abejo, stenkitės bent kas kelis metus atlikti stogo apžiūrą. Tam naudingiausia samdyti patyrusius stogo remonto darbų specialistus. Mūsų įmonėje dirba ilgametę patirtį turintys ekspertai, kurie greitai ir profesionaliai atlieka stogų apžiūras. 


Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją, apie stogo remontą ir didžiausius privalumus. Jeigu pastebėjote, kad jūsų stogas tapo nesandarus, susisiekite su mūsų specialistais, kurie mielai atliks apžiūrą bei suremontuos stogą.