Dažnai namų savininkai mano, kad jei jų stogas iš pirmo žvilgsnio atrodo tvarkingai, su juo viskas gerai. Tačiau ši iliuzija subliūkšta, kuomet su stipriu lietumi ar sniego tirpimu prasideda vidaus sienų pažeidimai, kurie atsiranda dėl patekusio vandens. Tai gali būti didelė problema, kurią būtina spręsti laiku!
Pradėkime nuo stogo patikros. Buvo nustatyta, kad vanduo patenka į stogo konstrukcijas dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, sąlaja, kuri buvo pritvirtinta varžtais, sukėlė problemą. Varžtų padarytos skylės leido vandeniui prasiskverbti po dangą. Antra, sąlaja buvo užkišta lapais ir spygliais, todėl vanduo peršokdavo per sąlajos kraštus. Galiausiai, skardos lankstiniai buvo per mažai prakeisti ir nepalankiomis oro sąlygomis vanduo pakildavo į viršų.
Po tokių stogo patikros rezultatų, nebuvo pastebėta jokių medienos pakenkimo požymių, todėl nuspręsta neardyti medienos toliau. Tačiau buvo atlikta sąlajos valymo procedūra, nes susikaupusios šiukšlės gali neigiamai paveikti stogo vientisumą ir vandenio sulaikymą. Tai yra būtinas sprendimas, siekiant užtikrinti, kad ateityje stogo konstrukcijos būtų apsaugotos nuo vandens.
Atlikus remonto darbus, atsirado teigiamų pokyčių:
- Skarda buvo iškišta už laštakio, kad nereikėtų hermetizuoti ir vanduo neprasiskverbtų per šią vietą;
- Sumontuotos platesnės sąlajos ir tinkamai prakeistos atstumu, kad vanduo nepatektų po salaja;
- Įrengtos tarpinės tarp sąlajos kraštų, kurios neleidžia lapams ir kitoms šiukšlėms susidaryti sąlygas vandeniui prasiskverbti po dangą.
Galiausiai, po šio remonto atėjo atėjo laikas pažvelgti į stogą. Akivaizdu – sunkus darbas ir dėmesys detalėms atsipirko. Stogas dabar yra tvirtas ir atsparus drėgmei. Savininkas gali būti ramus, kad jo namas bus saugus ir apsaugotas nuo bet kokio patekusio vandens.
Norėdami išvengti tokių problemų ateityje, svarbu reguliariai tikrinti stogą ir atlikti būtinas remonto ar priežiūros procedūras. Pasitikėkite profesionalais, kurie puikiai supranta sąlajos remonto svarbą ir gali jums padėti užtikrinti stogo sandarumą